Okulun teknolojik altyapısından da sorumlu olan bölüm, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri de veriyor. Son birkaç yıldır öğrenciler TÜBITAK projelerine Bilişim Teknolojileri Bölümü’nün rehberliğinde hazırlanıyor.


Bölüme ait 3 adet öğrenci laboratuvarı var. Ayrıca kütüphanede öğrencilerin araştırma amaçlı kullanabilecekleri bilgisayarlarla, 2 adet video konferans odası bulunuyor.

 

ACI GARAGE INOVASYON MERKEZİ
 

2016-2107 Eğitim-Öğretim Yılının başında okulumuzda, Amazon, Apple, Google, HP gibi birçok dünya devi teknoloji markasının garajlarda ortaya çıkmasından ilham alınarak isimlendirilen bir inovasyon merkezi olan ‘ACI Garage’ kurulmuştur. Burada bulunan teknoloji laboratuvarlarında öğrenciler; teknoloji tüketicisi olmak yerine, hayallerini tasarlar, kodlar, Motion Capture, Green Box gibi ekipmanları kullanarak geliştirir, 3D yazıcılarla basar, kendi filmlerini çeker, Tübitak Proje Yarışmaları’na hazırlanır, IB deneylerini gerçekleştirir ve böylece geleceğin üretimine daha lise yıllarından katkıda bulunmaya başlarlar. Üniversitelerin teknoloji parklarının liseye uyarlandığı ACI Garage’da; öğrenciler böylece hem ders içi, hem de ders dışı zamanlarda uygulamalar yaparak, öğrenebilecekleri ve hayal ettiklerini ortaya koyabilmek için çalışabilecekleri bir teknoloji laboratuvarından faydalanmış olurlar. 

 

ACI LIVE TV
 

Bazı üniversitelerde İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan TV kanalı projesini yıllar önce lise düzeyinde bir okulda ilk olarak hayata geçirmiş olmanın gurunu yaşıyoruz. Seçmeli Web Tasarımı dersi projesi olarak ortaya çıkan canlı yayın kanalı sayesinde okulumuzda gerçekleşen birçok etkinlik veli, mezunlarımız başta olmak üzere tüm ACI Ailesiyle canlı olarak paylaşılır. 

 

ACI GARAGE RADIO


Öğrenciler tarafından hazırlanan radyo programlarına websitemiz ve mobil uygulama üzerinden erişilebilmektedir.