Başarı ödülle taçlanır.


ACI öğretim burslarının amacı başarıyı destekleyerek devamını sağlamak ve başarılı olduğu halde iyi eğitim olanağından yoksun öğrencilere yardım etmektir. Okula giriş yaptıran öğrenciler içinde yüksek puanlı olanlara, öğretim boyunca başarılarıyla öne çıkanlara ve ihtiyaç duyan öğrencilere çeşitli seviyelerde burs verilir.

 

Okula Girişte Verilen Başarı Bursları:

Özel Okullar Başvuru Kılavuzu’nda belirlenen takvimde yer alan, I. Kayıt Dönemi için ayrılan süre boyunca ACI’ya kesin kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 6 öğrenciden;


• İlk üç öğrenciye %100

• Sonraki iki öğrenciye %80

• Takip eden bir öğrenciye %50 oranında başarı bursu verilir.

 

Bu kategoride yer alan öğrencilerin başarı burslarının devamı için;

 

• Hazırlık sınıfında, sınıflarını geçmeleri yeterli olacaktır.
• Lise ara sınıflarında ise yıl sonu ağırlıklı puan ortalamaları en az 75 olmalıdır.


Not: Öğrencinin disiplin cezası almamış olması gerekmektedir..

 

Ara Sınıf Başarı Bursu:

 

• Ara sınıflarda bir önceki ders yılı sonu itibarıyla kendi seviyelerinde en yüksek ağırlıklı puan ortalamasını sağlamış ilk 3 (üç) öğrenciye, okul ücretinin %35 oranına denk gelen kısmı başarı bursu olarak verilmektedir. Örneğin 9.sınıfın sonunda bu kriterlere uyan öğrenci 10.sınıfa yönelik başarı bursu kazanmış olacaktır.
Not. Bu öğrencilerin ders yılı sonu itibarı ile yıl sonu ağırlıklı puan ortalamasının en az 75, sınıfını doğrudan geçmiş ve disiplin cezası almamış olması gerekir.


Hem giriş, hem de ara sınıf bursuna hak kazanmış olan öğrenci, sadece daha yüksek oranlı burstan faydalanabilecektir.

 

Başarı bursu alan öğrencilerin mali destek bursuna başvurma hakkı saklıdır.

 

Mali Destek Bursu:

 

Mali Destek Bursları MEB yönetmelikleri çerçevesinde, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından belirlenen kriter ve uygulama esaslarına göre verilir. Burslar yıl bazında ve tüm başvurular okulun burs komitesince değerlendirilerek verilir.

 

Sağlık ve Eğitim Vakfı Spor ve Sanat Bursu:

 

SEV'in misyonu doğrultusunda çok yönlü bireyler yetiştirebilmek için sportif ve sanatsal faaliyette bulunanları desteklemek amacıyla oluşturulan spor ve sanat bursu, liselerimize kayıt hakkı kazanan ve/veya hâlihazırda öğrenimini okullarımızda devam ettiren, aktif sporculuğu veya sanatsal faaliyetlerine devam eden öğrencileri kapsar. Burs, öğrencinin lise eğitimini kapsayan 5 yıl süresince devam eder. Burs meblağ okul ücretinin %50’sidir.

 

Burs şartlarıyla ilgili bilgiye ulaşmak için tıklayınız.